Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Historie klubu

Oddíl byl založen v létě roku 1995 pod TJ Nová Hospoda Martinem Cholinským. Do soutěže jsme vstoupili pod názvem Buldok Nová Hospoda a v sezóně 1995/1996 obsadili páté místo ze šesti účastníků.
V létě 1996 oddíl přešel pod TJ Dobřany jako jejich B-tým. V sezóně 1996/1997 se žádné výhody v podobě startu hráčů A-týmu za naše družstvo neprojevovaly, z B-týmu sbírali zkušenosti ve vyšší soutěži hlavně Vlastimil Lokajíček a Radek Hýbl.

Na začátku sezóny 1997/1998 definitivně přešli do Dobřan "A" V. Lokajíček a R. Hýbl, náš tým byl posílen několika mladými odchovanci a jedním zkušeným obráncem. V průběhu sezóny přibylo několik dalších hráčů, z nichž se v nejlepším světle ukázali hlavně brankář Martin Kastner a útočníci Stanislav Kastner, Petr Kůrka a Luděk Polívka. Po skončení první poloviny soutěže (tento rok se první polovinu sezóny hrála pouze jedna soutěž - každý s každým jednokolově, poté se soutěž rozdělila na I. A a I. B třídu a druhou polovinu sezóny se obě soutěže hrály samostatně) se většina členů našeho oddílu (s výjimkou hráčů, bydlících v Dobřanech) rozhodla odejít z TJ Dobřany a založit nový oddíl pod TJ Plzeň - Litice. Soutěž jsme dokončili na osmém místě z deseti účastníků - jako nástupnickému oddílu se nám započítaly výsledky i z první poloviny soutěže.

Po této sezóně nás opustil Petr Kůrka, který v současné době hraje za HBC Škoda Plzeň a juniorskou reprezentaci a přišlo několik nových mladých hráčů. Po tragické podzimní části sezóny 1998/1999 jsme na jaře zabrali a propracovali se na konečné sedmé místo ze třinácti s minimální ztrátou na čtvrtého v pořadí, což bylo po podzimu (10. místo) úspěchem.

Po skončení sezóny byl s naším oddílem sloučen SK Bristol a díky dostatečnému počtu hráčů jsme mohli vytvořit B-tým. Ten si v sezóně 1999/2000 nevedl zrovna nejlépe - skončil na 14., posledním místě I. B třídy. Na druhou stranu A-tým vybojoval druhou a - jak se později ukázalo - postupovou příčku. V této sezóně též poprvé vstupuje do soutěže náš oddíl žáků. Vzhledem k nevelkým zkušenostem a nižšímu věku oproti ostatním účastníkům obsadil poslední, páté místo.

Před startem sezóny 2000/2001 se po několika letech do A-týmu vrátil Radek Hýbl (na hostování z TJ Dobřany), na hostování jsme ještě získali Alexandra Kulika z Tanga a B-tým získal posilu v kvalitním brankáři Milanu Lindauerovi (přestup z Celticu). V průběhu sezóny posílil Litice B Petr Hála, který hrál za náš oddíl naposledy v sezóně 1997/1998 a Litice A zkušený bek Alexandr Veličkin. V této sezóně se podařilo A-týmu jako nováčkovi soutěže probojovat se až do play-off, a to dokonce až do finále. Tam nestačil na družstvo Royalu. Ale i přesto vybojoval postup do 2. Národní hokejbalové ligy severozápad (2.NHbL SZČ). B-tým, který plně využíval možnosti posílení hráči A-týmu, skončil v Okresní lize na osmém místě. V soutěžích jsme měli též dva týmy žáků.

Do sezóny 2001/2002 jsme nastoupili s posíleným A-týmem do 2.NHbL SZČ a jako nováček jsme se probojovali z posledního postupového místa do play-off, kde nás vyřadil pozdější vítěz, Pento Most. S celkovým 8. místem panuje naprostá spokojenost. B-tým postoupil do Oblastní ligy, kde skončil na 12. místě. Naše mládež – konkrétně dorost, žáci a elévové hráli Regionální ligu a skončili na 4., 2. a 3. místě.

Pro sezónu 2002/2003 jsme získali na vyzkoušení tři posily z Hradiště Bulldogs - konkrétně Pavla Fialu, Radka Fleišmana a Ondřeje Veinfurta. Pro jarní část se nám podařilo získat ze Škody Plzeň obránce Martina Štrunce. Áčko opět v 2.NHbL SZČ postoupilo do play-off z osmé pozice, ale ve čtvrtfinále dokázalo vyřadit nejlepší tým základní části Třemošnou 2:1 na zápasy. V semifinále áčko nestačilo na pozdějšího vítěze, Boytronic Plzeň. Béčko v Oblastní lize skončilo opět na 12. místě. Mládež - dorost a elévové hráli Regionální ligu a skončili 3. a 2., starší žáci hráli Extraligu a skončili na 6. místě.

V sezóně 2003/2004 získalo posily áčko i béčko. Do áčka to byli na přestup Marek Leba a Lukáš Švejda, na hostování pak Marek Dušek. Béčko získalo na přestup Zdeňka Wienera, Václava Přindu a Jana Zíku, z hostování se vrátil Vojtěch Touš a na vyzkoušení získali trojici z HBC Rebels - Petra Matase, Radka Bicana a Lukáďka France. Áčku se příliš nevedlo a nepostoupilo do nadstavbové části. Svoji skupinu o udržení vyhrálo a celkově skončilo na 9. místě. Naopak béčko prožilo podzim jak z nejlepších snů a i když na jaře to bylo slabší, nakonec ze 6. místa postoupilo do play-off, kde podlehlo Boytroniku B. Celkové 6. místo je vynikající úspěch! Starší i mladší dorost hráli NhbL, starší dorost skončil 6., mladší dorost 2. Starší a mladší žáci hráli Mistrovství ČR, starší žáci skončili 3., postoupili do semifinálové skupiny, kde skončili na nepostupovém 3. místě. mladší žáci obsadili 5. místo.

V sezóně 2004/2005 skončilo áčko na 9.místě 2.NHbl což znamenalo, že boje play-off se musí bez něj obejít. Béčko v desetičlenné Oblastní lize vybojoval 7.místo. V následném play-off však vypadl opět s Boytronikem 2:0 na zápasy. Starší dorost skončil v extralize na posledním 12.místě a mladší dorost mu zdatně sekundoval v podobě posledního 11.místa. Starší a mladší žáci měli sezóny vydařené a ve svých soutěžích skončili shodně na 2.místě.

Sezóna 2005/2006 byla pro áčko úspěšnější z hlediska postupu do play-off z 6.místa. Bohužel hned v úvodní sérii se po dvou debaklech (4:9 a 1:8) od Meziboří z bojů poroučelo. Béčko zažilo útrpnou sezónu ve které dokázalo z 21 zápasů vytěžit pouhých 10bodů což stačilo na poslední místo. V mládežnických kategoriích se skvěle vedlo mladšímu dorostu,který vyhrál skupinu střed v NHbl a také starším žákům, kteří skončili druzí v Mistrovství ČR. Mladší žáci v Mistrovství ČR zažili ještě horší sezónu než béčko. Z 24 zápasů vyždímali jen 3 body a skončili poslední.

Před sezónou 2006/2007 se spojujeme s týmem HBC Rebels Plzeň jehož hráči budou tvořit céčko Litic a v případě dobrých výkonů jako záskok v béčku. Áčku unikly boje v play-off jen kvůli špatným výsledkům s Třemošnou B. Oba týmy získaly 18 bodů,ale výhry 9:5 a 5:1 poslaly do play-off tým z Třemošné. Béčko se nepatrně zlepšilo, získalo 19 bodů což stačilo jen na 10.místo v Oblastní lize. Na postupovou pozici ztrácelo 13bodů. Céčko, za které si chodili s chutí zahrát hráči béčka i áčka šlo do play-off z 2.místa. Nakonec se bez ztráty kytičky dostalo až do finále, kde je čekal vítěz Základní části – Třemošná C. Série se hrála na maximální počet utkání a rozhodnutí přinesly až nájezdy ve kterých byli úspěšnější litičtí. Spojení s Rebels,tak přineslo ovoce. Starší dorost vyhrál svou skupinu v NHbl a 2.místem v kvalifikaci o extraligu si vybojoval postup do ní. Mladší dorost s pouhými 6body obsadil poslední místo v Extralize. Starší žáci ve své skupině Mistrovství ČR skončili na 2.příčce, ale v šestičlenné nadstavbové části už to tak slavné nebylo a skončili na 5.místě. Mladší dorost v Mistrovství ČR skončil třetí a v nadstavbové části čtvrtý.

Sezóna 2007/2008 byla pro áčko návratem do play-off. Vzhledem k menšímu počtu účastníků z poslední šesté postupové pozice. Ve čtvrtfinále dokázalo přejít přes Louny. V semifinále však nestačilo na Krupku a za stavu 3:1 na zápasy zůstalo před branami finále. Béčko pokračovalo v pozvolném zlepšování se. Ovšem ani 29bodů což byl shodou okolností součet bodového zisku z předchozích dvou sezón na play-off nestačilo a obsadilo 10.místo. Céčko tentokrát ovládlo základní část Okresní ligy . V play-off se všechny série hrály na plný počet zápasů. Čtvrtfinále a semifinále ještě zvládlo, ale ve finále se muselo sklonit před STS Chvojkovice Brod. Starší dorost v Extralize díru do světa neudělal a skončil předposlední. Mladší dosrost v NHbl skončil na 5.místě jen 2body od postupové příčky. Mladší dorost v NHbl na 4.místě a stejně tak i starší žáci Mistrovství ČR. Mladší žáci poslední v Mistrovství ČR.

Sezóna 2008/2009 byl pro litické týmy Litic ze 2/3 velmi povedená. Áčko po dobré základní části 2.NHbl, ve které bylo na 3.místě postoupilo do nadstavbové části o 1.-4.místo, kde se udrželo stejné příčce. V následujícím play-off přešlo 2:1 na zápasy přes Louny. V semifinále stačily jen 2 zápasy s Děčínem aby bylo jasné že si áčko zahraje finále. Do toho nastoupilo proti suverénnímu CSKA B, které si mistrovský pohár nenechalo vzít a zvítězilo 2:0 na zápasy. Skvělý úspěch hlavního reprezentanta Litic. Béčku tentokrát do play-off chyběly 4body a zakončilo základní část na 9.místě. Céčko se po základní části nacházelo na 2.příčce za suverénním Kardiakem posíleného o hráče Boytroniku. Díky menšímu počtu účastníku nastoupilo rovnou až v semifinále kde si poradilo s Českou břízou 2:0 na zápasy. Ve finále jej čekal Kardiak na který v základní části nenašli recept (2:10, 4:8 a 2:6). Ve finále však všichni podali skvělý výkon a po dvou vítězstvích 3:1 brali po roční pauze mistrovský pohár. Mladší dorost dokončil NHbl na 3.pozici stejně jako starší žáci Mistrovství ČR. Mladší žáci ukončili Mistrovství ČR na 4.místě.

Před sezónou dorazily posily z Fireballu, potažmo pro všechny týmy Litic – Marek Rak, Tomáš Hadraba a Tomáš Javorský. V sezóně 2009/2010 zopakovalo áčko sezónu před ní. Po základní části skončilo na 3.místě. Ve čtvrtfinále vyřadilo Ústí 2:1 na zápasy. Stejným poměrem ukončilo sezónu Dobřanskému béčku. Finále proti CSKA se bohužel díky bojkotu všech mužstev nehrálo a vítězství tak bez boje spadlo do klína hráčům CSKA. V nadcházející sezóně však hráči áčka nastoupí v 1.NHbL. Béčko zažilo úžasnou základní část v níž z 22 zápasů poznalo jen třikrát chuť porážky. Zaslouženě vyhrálo základní část Oblastní ligy. V play-off bohužel nestačilo na Vikingy z Karlových Varů a po dvou porážkách zavládlo zklamání. Céčko se protrápilo v Okresní lize ke 4.místu po základní části. Ve čtvrtfinále nejprve vyprovodilo Elefanty dvěma debakly (8:1,10:5), v semifinále si stejným poměrem na zápasy poradilo i s Českou břízou. Ve finále však nestačilo na rezervu Boytroniku. Mladší dorost v NHbl obsadil 4.místo a to i po play-off. Starší žáci v Mistrovství ČR obsadili předposlední 7.místo. a mladší žáci po dobré základní části kde byli na 2.místě skončili po play-off celkově čvrtí.

V sezóně 2010/2011 odehrálo áčko o stupeň vyšší soutěž, a to 1.NHbL. V premiérové sezóně mělo však spíše záchranářské starosti. Po základní části obsadilo předposlední místo s náskokem pouhých 4 bodů. A čekala ho baráž o setrvání v soutěži. K té nakonec vzhledem k přihláškám ostatních týmů nedošlo a tak i pro nadcházející sezónu mělo právo hrát 2. nejvyšší soutěž v republice. Béčko opět pokračovalo ve skvělých výkonech a po základní části obsadilo 4. místo, což nakonec znamenalo, že se ve vyřazovací části postaví jako první týmu z Třemošné. 1. kolo zvládlo bez zaváhání a po sérii 3:0, postoupilo do semifinále. V něm už nad jeho síly bylo mužstvo HBC Plzeň, se kterým neuhrálo ani jedno vítězství a nakonec obsadilo nepopulární 4. místo. Céčko v základní části téměř zkopírovalo předchozí sezónu a obsadilo 3. místo. V play-off postupně vyřadilo týmy Horní Břízy a Cannibals Českou Břízu, bez ztráty bodu a prokráčelo opět do finále, kde se utkalo stejně jako v předešlém ročníku s rezervou Boytronicu. Finále nakonec prohrálo v poměru 1:2 a obsadilo tak konečné 2. místo. Starší dorost se protrápil k předposlední 7. pozici v NHbL - Střed. Mladší dorost musel doslova vytrpět extraligovou pouť, když bez jediného bodu skončil beznadějně poslední. Mladší žáci obsadili 4. příčku v MČR.

Před sezónou 2011/2012 přišla do A týmu posila jako hrom, Marián Juráček. Většinu zápásů odehrál také Pavel Štulc a především jejich zásluhou se týmu dařilo a obsadilo oproti předešlému ročníku skvělé 3. místo po základní části. V play-off bylo k vidění derby s celkem Dobřan, které nakonec áčko prohrálo v poměru 0:3, především kvůli špatné produktivitě a obsadilo nakonec 6. místo, což byl s předchozími starostmi o udržení v lize parádní výsledek. Béčko oproti tomu neprožilo dobrou sezónu a tentokráte nehrálo o nejvyšší příčky. 7. místo po základní části znamenalo konec sezónu, tentokráte bez vyřazovacích bojů. Céčko v tomto ročníku nestartovalo v žádné soutěži. Starší dorost pokračoval v mdlých výkonech a tentokráte obsadil ve své soutěži, NHbL - Jih, předposlední 5. místo. Starší žáci se v MČR pohybovali ve středu tabulky a nakonec obsadili i po nadstavbě 5. místo. Mladší žáci opět nepředváděli dobré výkony a v MČR obsadili poslední příčku po základní části, kterou nakonec po nadstavbě opustili a obsadili konečné předposlední 8. místo.

Před sezónou 2012/2013 došlo k významné události v historii klubu. Klub se oddělil od TJ Plzeň-Litice a založil vlastní občanské sdružení HBC Plzeň-Litice, o.s., se kterým došlo i ke změně názvu klubů, se kterými budou nadále vystupovat v soutěžích. Áčko oslabilo, když oznámil konec Silvester Juráček, Pavel Štulc přislíbil účast jen na několika domácích zápasech, což je podobné i v případě Mariána Juráčka, jemuž byl umožněn střídavý start do extraligové Vlašimi. Vzhledem ke svým vleklým zdravotním problémům, nemůže zatím pokračovat "hvězda" Martin Kastner.

Odkazy
Aktuální články
Áčko opět bez bodu, kleslo na poslední místo

Ani na půdě Přelouče se nepodařilo prolomit výsledkovou bídu a po prohře 2:4 klesl plzeňský tým na poslední 16. místo prvoligové...

 
Áčko ani napodruhé neuspělo, prohrálo doma

V prvním domácím utkání sezóny neuspěl A-tým proti nedalekým Dobřanům. Soupeř dorazil do Štruncových sadů povzbuzen výhrou z...

 
Rozpis turnajů minipřípravek a přípravek

Komise mládeže RSHb připravila nový ročník turnajů pro kategorii minipřípravky a přípravky. Navázala na loňský model čtyř...

 
Vstup do sezóny nevyšel, venku 3:4
 
Chceš hrát hokejbal?
 
Český pohár 2017: A-tým skončil na 11. místě
 
1.Liga: soutěž mění svůj název i koncept
 
Český pohár zahájen: proti Jungle Fever - 2:9
 
Přípravky se loučily se sezónou
 
Termínový kalendář soutěží 2017-18
 
Zápasy týmů
Muži A | Čtvrtek 28.09.2017, 14:00
5. kolo
VS.
Bulldogs Brno - Plzeň-Litice
 
Muži A | Neděle 24.09.2017, 14:00
4. kolo
4:2
HC Přelouč - Plzeň-Litice
 
Muži B | Sobota 30.09.2017, 16:00
3. kolo
VS.
Buldoci Stříbro - Plzeň-Litice B
 
Muži B | Neděle 24.09.2017, 10:00
2. kolo
2:5
Horní Bříza B - Plzeň-Litice B
 
Ženy | Sobota 14.10.2017
1. kolo
VS.
Plzeň-Litice - Slavia Praha
 
Ženy | Sobota 13.05.2017, 18:00
5. kolo
1:0
Plzeň-Litice - Česká Třebová
 
 
© 2017 HBC Plzeň-Litice, z.s. & eSports.cz s.r.o. |  Kontaktujte nás RSS